Nädalateemad 2020-2021 õppeaastal

Kuu

Nädal

Teema

September

31.08 – 06.09

Mängunädal

07. – 13.09

Mängunädal

14. – 20.09 

Tere, minu lasteaed! (riietumine ja hügieen, teised rühmad ja ruumid lasteaias, päevakava, rühmakaaslased, sünnipäevad, kodukord)  (13.09 vanavanemate päev

21. – 27.09 

Liiklemine, liiklus ja -vahendid (teekond lasteaeda, reeglid rühmas, liiklusreeglid, ohutu liiklemine tänaval ja õuealal, turvavarustus, liiklusvahendid, politsei) (21.09 madisepäev, 23.09 algab sügis 

Oktoober

28.09 – 4.10 

Sügis aias  (sügisannid, kasvukohad, sügisesed tööd, sügis purgis ja keldris, sügisnäitus) (29.09 mihklipäev, 1.oktoober muusikapäev) 

5. – 11.10 

Leiva teekond lauale (põllutööd, põllutöömasinad, teraviljad, teraviljasaadused, erinevad toidud nendest) (05.10 õpetajate päev). 

12. – 18.10 

Sügis metsas (muutused looduses, lindude ränne, loomad talve eel, ilmade muutumine, riietumine) (13.10 lõikustänupüha, 14.10 kolletamispäev)  

19. – 25.10 

Linnud (ränd- ja paigalinnud, välimus, toitumine, elukoht) (21.10 hõimupäev, 24.10 lasteaia nimepäev).  

26.10 – 01.11

Puud ja põõsad (leht ja okaspuud nende kasvukohad, välimus, viljad, erinevad metsad) (28.10 simunapäev 2.11 hingedepäev)  

November

2. – 8.11 

Isad ja vanaisad ( isade, vanaisade tööd ja tegemised, nimed, välimus, isadepäeva peod, mardipäeva kombed) (10.11 isadepäev) 

9. – 15.11 

Ametid (erinevad ametid, ametinimetused, töövahendid, vanemate ametid ja töökohad) (10.11 mardipäev) 

16. – 22.11 

Metsloomad (metsloomade valmistumine talveks, välimus, elukoht, jäljed, hääled, tunnused, küttimine)  (16.11 taassünnipäev, 19.11 meestepäev ) 

23. – 29.11 

Koduloomad (koduloomade-lindude elu laudas, tallis, nende poegade nimetused, loomade vajalikkus, toitmine, elukoht, hääled, tunnused, kadripäeva kombed (25.11 kadripäev 30.11 andresepäev1.advent 29.11)  

Detsember

30.11 – 6. 12 

Aeg ja ajamõisted (päev, öö, nädal, kuu, aasta, sajand, kell, päevakava) (2.advent 06.12) 

7. – 13.12 

Jõulukombed ja traditsioonid  (jõululaat, 3.advent 13.12) 

14. – 20.12 

Jõuluaeg on käes (4. advent 20.12) 

21. – 27.12 

Mängunädal (21.12 toomapäev ja  algab talv, 27.12 johannesepäev)  

Jaanuar

28.12 – 3.01 

Mängunädal.  

4. – 10.01 

Talvelõbud  (talvised tööd ja töövahendid, talvelõbud, spordialad) (06.01 kolmekuningapäev, 7.01 kanutipäev) 

11. – 17.01 

Ohud meie ümber (meid ümbritsevad ohud, nende vältimine, abi kutsumine, päästeamet 112, esmaabi) (17.01 Tõnisepäev)  

18. – 24.01 

Ilmastikunähtused (ilma jälgimine, erinevad ilmastikunähtused kõigil aastaaegadel ja mujal maailmas.

25. – 31.01 

Tööd ja toimetused – kodumasinad 

Veebruar

1. – 7.02 

Maailma rahvad ja maad (erinevad rahvused, rassid, riigid, mandrid, kombed, keel, lipp) (9.02 luuvalupäev) 

 8. – 14.02 

Sõbrad meie ümber (minu sõbrad, sõprade tähtsus ja meelespidamine, lemmikloomad kui sõbrad, nende eest hoolitsemine) (14.02 valentinipäev ja tuhkapäev, 15.02 tiinapäev) 

15. – 21.02 

Eesti rahvakombed (rahvakalendri tähtpäevad, tavad, rahvapärimus, rahvariided, elukoht, muistendid, folkloor, söögid, tegemised ja tööd esivanematel) (16.02 vastlapäev) 

22. – 28.02 

Minu kodu, Eestimaa (sümbolid, kodulinn, pealinnsünnikohtteised linnad, asulad, külad) (24.02 EV aastapäev ja iseseisvuspäev, madisepäev) 

Märts

1. – 7.03 

Meedia ja tänapäev (raadio, ajaleht, multifilm, arvuti, TV, film, fotografeerimine ja nendega seotud ohud ehk meediakasvatus).  

8. – 14.03 

Raamatud ( raamatute valmistamine, muistendid, muinasjutud, luuletused, jutustused, kirjanikud jne) (8.03 naistepäev, 14.03 emakeelepäev) 

15. – 21.03 

Vesi (erinevad veekogud, vee ohud, vee elanikud, kalad, akvaarium, vee olekud, vajalikkus, kasutamine, hügieen, pesu pesemine, 17.03 käädripäev, 20.03 kevade algus, 21.03 pendipäev)

22. – 28.03 

Teater  (näidendite esitamine, tuntud näitlejad, erinevad žanrid, kostüümid) (25.03 paastumaarjapäev) 

Aprill

29.03 – 4.04 

Võõramaa loomad ja linnud (erinevad imetajad, linnud ja loomad mujal maailmas, loomaaias) (1.04 naljapäev, 2.04 Suur Reede) 

5. – 11.04 

Maailmaruum – planeedid 

12. – 18.04 

Mina, minu keha ja tervislikud eluviisid (liikumise vajalikkus, toitumine, karastamine, erinevad spordialadkehaosad, tervis, nimi, perekonnanimi, vanemate nimed, vanus, pereliikmed) (14.04 künnipäev) 

19. – 25.04 

Putukad, liblikad, roomajad, kahepaiksed (elukoht, toitumine, välimus, ohud, jüripäev, ussikuningapäev, linnuristipäev) (19.04 tuuleristipäev) 

26.04 – 2.05 

Keskkonnahoid, mullaelu (säästev eluviis, taaskasutus, prügi sorteerimine, kompost, looduse hoidmine) (1.05 kevadpüha, 3.05 leheristipäev) 

Mai

3. – 9.05 

Emad ja vanaemad (nimi, välimus, ametkodused tööd, 9.05 emadepäev)              

10. – 16.05 

Lilled ja taimed (erinevad lilled, kasvukohad, ehitus, toataimed, ravimtaimed ja nende kasutamine) 

17. – 23.05 

Mängunädal (20.05 nelipühad

24. – 31.05 

Mängunädal